(067) 55-66-590   

Урегулювання роботи колекторів: парламентський комітет схвалив проект до прийняття в цілому

25 лютого відбулося засідання Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики в режимі відеоконференції, повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Народні депутати розглянули проект Закону № 4241 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості».

Голова підкомітету з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і один із авторів проекту Ольга Василевська-Смаглюк наголосила, що пропонований законопроект суспільно важливий і підкомітет отримав багато відгуків від громадян, які страждали від дій колекторів.

Водночас, за її словами, законопроект збалансований: «Він направлений, в першу чергу, на захист прав споживачів, однак, ми не хочемо покласти цей ринок. Ми хочемо зробити так, щоб всім було зручно і працювати, і споживати послуги

Пані Василевська-Смаглюк повідомила, що під час підготовки до другого читання надійшло 379 поправок до законопроекту, із яких враховано 111.

На думку народного депутата: «У порівнянні з редакцією першого читання, рівень вимог до захисту боржника, його близьких осіб та третіх осіб суттєво зріс».

Голова підкомітету поінформувала, що під час засідань робочих груп представниками НАЗК, НБУ та бізнесу було сформовано ще 24 пропозиції до законопроекту, які запропоновано оформити як комітетські правки. Вони, зокрема, спрямовані на: - усунення виявлених корупційних ризиків; - нерозповсюдження дії обмежень, встановлених законопроектом для врегулювання прострочених заборгованостей, на дії, які вчиняються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб; - поширення передбачених законопроектом гарантій захисту на третіх осіб, які надали згоду на взаємодію.

Також комітетськими правками запропоновано передбачити, що при укладенні договору споживач має бути попереджений про кримінальну відповідальність, якщо він без згоди третьої особи надає її дані. Окрім того, у разі врегулювання простроченої заборгованості, обробка персональних даних третьої особи негайно припиняється, якщо при першому контакті вона забороняє використовувати свої персональні дані.

Згідно із затвердженими Комітетом правками, колектори мають право дзвонити боржнику не більше двох разів на день з автодозвоном протягом 30 хвилин, тільки з 9.00 до 19.00 у робочі дні.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону № 4241 у другому читанні та в цілому із врахуванням пропозицій Комітету і техніко-юридичним доопрацюванням.

Печать
 Адрес офиса:
г. Черкассы, ул. Героев Днепра, 53

 Время работи:
Понедельник - Пятница с 9-30 до 17-00
(в другое время - по договоренности)

 Контактные телефоны:
тел.: +38 (098) 15-11-806
+38 (067) 55-66-590