(067) 55-66-590   

Чи може виконавець накласти арешт на зарплатну картку — позиція ВС

Кошти, переказані платником отримувачу, з моменту їх зарахування на банківський рахунок переходять у власність останнього. Накладення арешту на ці кошти не заборонено, адже вони втратили свій цільовий статус (пенсії, соціальних виплат) і набули статус вкладу.

У справі №756/1927/16-ц боржник оскаржував постанову приватного виконавця, якою накладено арешт на його кошти, що містяться на рахунках у банках, у тому числі для отримання заробітної плати.

Постановою приватного виконавця накладено арешт на грошові кошти, що містяться на рахунках банківських установ на ім`я ОСОБА_1 , зокрема, арештовано грошові кошти, які знаходяться на картковому рахунку № в АТ КБ «ПриватБанк», який відкритий на ім`я ОСОБА_1 та використовується для виплати йому заробітної плати Державним підприємством «Академічний театр опери та балету імені Т. Г. Шевченка».

Не погоджуючись з цим , боржник звернувся до суду з вимогою скасувати постанову через неправомірні дії приватного виконавця, адже накладення арешту на грошові кошти боржника порушує його право на отримання заробітної плати, що поставило його у скрутне матеріальне становище, так як відсутні кошти на придбання продуктів харчування, необхідних ліків, на оплату комунальних послуг, вважає, що взагалі залишився без засобів до існування та необхідного лікування.

Верховний Суд за результатами розгляду касаційної скарги прийшов до наступних висновків:

Статтею 24 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Отже, арешт на рахунок боржника не унеможливлює отримання заробітної плати ним, за його бажанням, готівкою через касу роботодавця або поштовими переказами на вказаний ним рахунок (адресу), а тому висновок судів про те, що накладення арешту на грошові кошти боржника порушує його право на отримання заробітної плати є необґрунтованим.

Друк
 Адреса офісу:
м. Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 53

 Часи роботи:
Понеділок - П'ятниця з 9-30 до 17-00
(в інші години - за домовленістю)

 Контактні телефони:
тел.: +38 (098) 15-11-806
+38 (067) 55-66-590